Nie jesteś zalogowany, nie możesz zakładać nowych tematów ani odpowiadać na posty.

#1 2006-10-04 16:26:54

ogłoszeniowe kwiatki

Przegladając ogłoszenia o pracy zdarza mi się natrafić na piekne kwiatki. Czasem mnie śmieszą innym razem powodują załamanie rąk z bezsilności. Oto jeden z nich:

Pewna agencja reklamowa z Warszawy poszukuje grafika.

Wymagania:
wyższe wykształcenie kierunkowe,
min. 2 lata pracy w agencji reklamowej,
ciekawe portfolio,
obsługa aplikacji graficznych na platformie Macintosh,
umiejętność pracy pod presją czasu,
dodatkowym atutem będzie umiejętność rysowania.

#2 2006-10-04 16:55:11

Re: ogłoszeniowe kwiatki

Widocznie mądrale uważają, że po studiach plastycznych (projektowania) człowiek nie umie rysować... albo, że umiejętność tę traci wraz z czasem od dyplomu.
Ciekawe czy portfolio tej agencji upoważnia do oceny innych? Phyyyyyy

#3 2006-10-19 20:16:10

robert wagner
portfolio: A4810220

co do rysowania ...od 25 lat patrzę, jak nieudolne mazidła poprawiane PALUSZKIEM  nazywa się sztuką. po prostu - nieumiejętność wykreowania formy KRESKĄ  a nie wyśli nionym palcem . to tyle... aha ,znałem człowieka co przy włączonym stoperze -1 min.- NARYSOWAĆ potrafił portret.    Popatrzcie na prace swoich ,,profesorów,, ...............................

#4 2006-10-20 00:19:53

Anna Szypuła
portfolio: A482116 (nieaktywne)

A dla mnie to ogłoszenie, choć faktycznie brzmi śmiesznie, jest uzasadnione. Sama skończyłam studia na ASP i dobrze wiem, że umiejętność rysowania można po studiach stracić. Oczywiście nie całkowicie, ale na pewno może się znacznie pogorszyć. Zwłaszcza jeśli się cały czas siedzi się przed komputerem i klika myszką. Tą umiejętność trzeba ćwiczyć. Pamiętam, jak się przygotowywałam do egzaminów, to nawet dwu-, trzytygodniowa przerwa, sprawiała, że wychodziłam trochę z wprawy. Tak samo jest z muzyką. Nie wystarczy raz się nauczyć grać i dobrze zagrać na koncercie. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Nudzę? Nie, przecież wy na pewno o tym wiecie, jeśli kiedykolwiek na prawdę chcieliście dobrze rysować :-)

#5 2009-02-09 23:28:13

mi ron
portfolio: A4818136 (nieaktywne)

nie ma co się dziwić sam znam paru magistrów sztuki nie rysujących

#6 2015-01-17 15:14:43

donna14
portfolio: A48X28766 (nieaktywne)

Czy ktos moze sie orjetuje ile taki baner by kosztowal?

**SignaturE**

Stopka forum