Nie jesteś zalogowany, nie możesz zakładać nowych tematów ani odpowiadać na posty.

#1 2007-03-01 11:09:12

Michał Kulaziński
portfolio: A4812030

Wszechstronny fotograf czy wyspecjalizowany ekspert?

Jak to jest w Polsce?
Zauważyłem że sytuacja w fotografii jest dość dziwna. Blachaż-dekaż-bąnki stawia?

Reporteży narzekają że z reporterki żyć się nie da, potrtreciści że portret słabo sią sprzedaje, i kążdy na coś narzeka... Mówie tu o ogóle, bo znam kupę naprawde wyspejalizowanych fotografów żyjących dobrze ze swojego poletka... Tymaczasem po przejrzeniu na tym po "lektórze portfoliów" na tym serwisie zastanawiam się o co chodzi... Każdy fotograf jest dobry wkażdej dziedzine - nie wierzę. Sam edukuje się w bardzo wąskiej jaką jest reportaż, więcej staram się wyspejalizować w pewnych jej obszarach, żeby robić to jak najlepiej Wszyscy tłumaczą to sytuacją na rynku, ale czy nie jest to koło zamknięte. Może warto pzrewać ten zaklęty krąg...
Apeluje do młodych, kilkoro z naszych kolegów już robi karierę nie tylko w kraju, popatrzcie dlaczego?

Ostatnio edytowany przez Michał Kulaziński (2007-03-01 11:10:31)

#2 2007-03-05 13:48:23

Magdalena Kaźmierczak
portfolio: A48809

Re: Wszechstronny fotograf czy wyspecjalizowany ekspert?

IMHO - zawsze jest tak ze amator okresli siebie - jako wszechstronnego tworce. Sam nie wie w czym jest dobry - wiec probuje po trochu wszystkiego. Zgodnie z zasada 10% zdjec nadaje sie do publikacji - wiec srednia wychodzi mu niezla - zatem jego zalozenie wydaje sie byc sluszne.

Jedynie ten ktory probowal wszystkiego, tzw profesjonalista moze podjac decyzje o 'specjalizacji'. Czesc osob - w kazdym razie jest to moje wrazenie - probuje specjalizowac sie dokladnie w tym na co jest aktualnie popyt - co nie musi znaczyc ze sa ekspertami w tej dziedzinie.

Ja osobiscie nie probuje sie specjalizowac - z prostej przyczyny - jestem amatorem i pstrykanie zdjec daje mi fun.

Ostatnio edytowany przez Magdalena Kaźmierczak (2007-03-05 13:48:50)

#3 2007-03-06 09:09:59

TW-Media
portfolio: A4801X495

"Szukamy fotografa z podstawowymi umiejetnosciami technicznymi" ??? treść z ogłoszenia .  nie wiem czy się śmiać
czy co ???

#4 2007-03-06 18:47:14

Michał Kulaziński
portfolio: A4812030

To było w rubryce wymagamy... zapomnieli dopisać zorientowanego na SUKCES!
a w oferujemy? poewnie:praca w miłym dynamicznym zespole, możliwość rozwoju i kriery na terenie kraju i zagranicą, służbowy telefon i wczasy w bułgariii i talon na węgiel co miesiąc...

#5 2009-01-06 11:14:52

Wielu zawodowych fotografów - reportażystów, często pracujących dla dużych agencji / wydawnictw dorabia robiąc wesela. Niestety nie ma zmiłuj się, teraz zdjęcie możne zrobić każdy, a wydawnictwa biorą fotografie nawet kiepskie techniczne, bo mogą je mieć za darmo. Tak właśnie psuje się rynek i jest to fakt. Specjalizacja, można ja mieć, można w niej się szkolić i popieram to jak najbardziej. Dopóki jednak nie mamy wyrobionego nazwiska, niestety nie będziemy w stanie wyżyć z naszej specjalizacji. Dodam od siebie, robienie zdjęć w rożnych stylach, o różnej tematyce, pozwala nam także rozwijać nasza specjalizacje.

#6 2009-02-09 23:22:24

mi ron
portfolio: A4818136 (nieaktywne)

to i fotografia się już sprzedała?????????

#7 2014-10-28 08:50:55

swera
portfolio: A48X28713 (nieaktywne)

chyba że jest to miejsce typowo towarzyskie z nastawieniem na określoną grupę ludzi, choć posty na to nie wskazują, raczej na przekrój społeczeństwa

Get free demos for 642-997 exam with 100% guaranteed success. Our best quality JUNIPER prepares you well before appearing in the final exams of University of Pennsylvania and Youtube.

#8 2017-06-09 12:27:27

Clipi
portfolio: A48X29198 (nieaktywne)

też tak uważam, mądre rzeczy piszesz.

#9 2017-07-11 09:46:06

Tomek Batarski
portfolio: A64125565429212 (nieaktywne)

Teraz jest taka konkurencja na rynku że fotograf czasami podejmuje się różnych dodatkowych prac, ja miałem okazje korzystać z usług fotograficznych parę razy sam osobiście też, więc profesjonalny fotograf ślubny Wrocław  który jest dobry będzie dobry cały czas. Warto najpierw rozejrzeć się na naszym rynku jak to wygląda tak jak kiedyś na miasto był jeden fotograf tak teraz masz nawet z 10 przynajmniej w moim 30 tys mieście tak jest dlatego trzeba podejmować się innej pracy.

#10 2017-08-28 08:42:56

krzysiek
portfolio: A48X29236 (nieaktywne)

Fotografów teraz jest od groma, nawet w małych miastach. Ja np zawsze korzystam z tego studia: http://art-fotografia.com i jestem zadowolony, bo wiem że jest to sprawdzony i kreatywny fotograf. Często zakłady fotograficzne teraz oferują jeszcze inne usługi.

#11 2017-09-04 10:39:46

maciejo
portfolio: A48X29238 (nieaktywne)

Mi wystarczył  profesjonalny fotograf ślubny Szczecin. Pan Mariusz robi świetne zdjęcia. Sesja u niego zawsze jest magiczna big_smile

#12 2017-09-06 13:57:52

Marta Gawkowska
portfolio: A4829215 (nieaktywne)

weź sobie zobacz co potrafią ludzie z steifer.pl. Ci to dopiero są specjalistami w swoich fachu. Zwykły fotograf nie ma do nich podjazdu, no ale ma to swoją cenę. Na sesje zdjęciowe trzeba teraz czekać min pół roku.

#13 2017-09-08 12:02:48

Tomek Batarski
portfolio: A64125565429212 (nieaktywne)

Nam sesje robił fotograf Śląsk który jest wykwalifikowanym fotografem który nadaje się do tego żeby zlecać mu różne sesje oraz imprezy masowe czy prywatne. Taki fotograf obsłuży praktycznie każdą imprezę czy okoliczność.

Stopka forum